O filmie

2017, reż.Espen Sandberg, Joachim Rønning
Wyst. Brenton Thwaites, Geoffrey Rush, Javier Bardem, Johnny Depp, Kaya Scodelario, Kevin McNally

Jack Sparrow i jego załoga powracają w kolejnej części hitowej serii o najpopularniejszych piratach na świecie! Poznajesz te działa? To Czarna Perła!
Po wydarzeniach z „Piraci z Karaibów: na krańcu świata” Will Turner (Orlando Bloom) dalej dowodzi Latającym Holendrem – statkiem, który pomaga przewozić dusze zmarłych marynarzy. Jego synek Henry kończy 10 lat i poprzysięga, że uwolni swojego ojca od klątwy. Odkrywa, że aby to zrobić musi znaleźć Trójząb Posejdona – magiczny artefakt, który potrafi zdjąć każdy czar. Jedną z nielicznych osób, które mogą mu w tym pomóc jest nieuchwytny Jack Sparrow (Johnny Depp), czyli dawny przyjaciel ojca. Mijają lata. Henry Turner (Brenton Thawaites) dorasta i podejmuje pracę na brytyjskim statku handlowym. Nieoczekiwanie jego statek atakują przeklęte duchy korsarzy pod wodzą Kapitana Salazara (Javier Bardem). Upiornym piratom udaje się uciec z Trójkąta Bermudzkiego z zamiarem pozbycia się Jacka Sparrowa i każdego pirata, który żegluje na oceanach. Henry’emu udaje się ujść z życiem, gdy obiecuje Salazarowi, że zdejmie z niego klątwę. Kapitan „Czarnej Perły” jest świadomy, że aby ujść z życiem również musi odnaleźć Trójkąt Posejdona i przejąć kontrolę nad morzami. Plany Henry’ego i Jacka próbuje pokrzyżować kapitan Barbossa (Geoffrey Rush). Kto finalnie wygra wyścig o magiczny artefakt i jak zakończy się ta historia?
„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” to zrealizowana z epickim rozmachem piąta część uwielbianej na całym świecie historii zabawnego kapitana Jacka Sparrowa i jego przyjaciół. Wsiadaj na pokład i rusz w pełen przygód rejs po niebezpiecznych wodach!